Parafia Rzymskokatolicka
pw. bł. ks. kmdr ppor.Władysława Miegonia
 

 
Parafia Wojskowa Garnizonu Świnoujście

Konsultacja Synodu Biskupów

Warszawa, 24.11.2021 r.
l. dz.1149/CD/SP-5/2021KOMUNIKAT
Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA PROCESU KONSULTACJI
SYNODU BISKUPÓW
Drodzy
Siostry i Bracia,W dniu 17 października br. w Katedrze Polowej w Warszawie oficjalnie zainaugurowaliśmy etap diecezjalny Synodu Biskupów.
Natomiast dziś w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy proces konsultacji w parafiach, ośrodkach duszpasterskich, kontyngentach i placówkach wojskowych oraz w środowisku żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Policji i Straży Ochrony Kolei. Jest to najważniejszy etap drogi synodalnej, zapoczątkowanej przez papieża Franciszka, której zwieńczeniem będzie Synod Biskupów w Rzymie w 2023 roku.
W związku z tym bardzo proszę wszystkich o wzięcie udziału w konsultacjach, których terminy i tematy zostaną Wam wkrótce zaproponowane przez Waszych proboszczów i kapelanów.
Mam nadzieję, że wspólny dialog, cierpliwe słuchanie i modlitwa umocni naszą jedność oraz pomoże nam odkryć wolę Bożą, przekazaną przez Ducha Świętego, którego przecież wszyscy otrzymaliśmy w sakramencie
chrztu.

Na czas konsultacji synodalnych w Waszej wspólnocie z serca błogosławię,

abp Józef GUZDEK
-----------------------------
Komunikat należy odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach w dniu 28 listopada 2021 r. w pierwszą niedzielę Adwentu.