JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
 16 czerwca 2024

1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 18:40 przed wieczorną Eucharystią.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, od której rozpoczniemy Mszę Św. o godz. 19:00.

4. Możliwość skorzystania z sakrament pokuty i pojednania przed Mszą Św. od poniedziałku do soboty. Kancelaria parafialna otwarta każdego dnia po Mszy Św.

5. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.
 - W piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym
razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak
krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy
niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

3. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa. Zapraszamy na godz. 18:40.

4. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 19:00. Zapraszamy do udziału w centralnej procesji.
Jeden z ołtarzy będzie przygotowany na okręcie wojennym naszej
flotylli.

5. Do końca maja trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna
o godz. 18:40. Zachęcamy do licznego udziału. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. Natomiast w sobotę,  1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 18:40.

6. Na najbliższy piątek Biskup Polowy Wojska Polskiego udzielił  dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich swoich diecezjan.

7. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im
najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwąogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.

Polecamy sprawę budowy modlitwie oraz ofiarności (wsparcie finansowe).

Parafia Wojskowa
ul. Piłsudskiego 43