DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
21 października 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o 18.30. W środę zapraszamy na mszę św. połączoną z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
W nadchodzącym czasie są wolne intencje mszalne.

4. Wszystkim Dobrodziejom naszej parafii za wszelką życzliwość, modlitwy i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

5. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

6. Spotkanie z dziećmi komunijnymi w każdą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00. Kandydaci do bierzmowania mogą pobierać deklaracje w kancelarii.

7. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

Polecamy sprawę budowy modlitwie oraz ofiarności (wsparcie finansowe).

Parafia Wojskowa
ul. Piłsudskiego 43