DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 7 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni.

2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. W środę zapraszamy na Mszę Świętą z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godzinie 19:00.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

5. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne, chętnych zapraszamy do kontaktu w kancelarii parafialnej po każdej Mszy Świętej.

6. Dzieci wraz z Rodzicami, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12:00, a po niej na spotkanie formacyjne.

7. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

Polecamy sprawę budowy modlitwie oraz ofiarności (wsparcie finansowe).

Parafia Wojskowa
ul. Piłsudskiego 43