Parafia Rzymskokatolicka
pw. bł. ks. kmdr ppor.Władysława Miegonia
 

 
Parafia Wojskowa Garnizonu Świnoujście

Ogłoszenia Duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 lipca 20181. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają wyposarzenie naszej świątyni. W dalszym ciągu trwają prace nad budową witraży. Projekty możemy zobaczyć na tablicy ogłoszeń.

4. Przy wyjściu z naszej świątyni można nabyć Gościa Niedzielnego, Naszą Służbę oraz dewocjonalia.

5. Mszę św. w dni powszednie są sprawowane codziennie o godz. 19.00, spowiedź bezpośrednio przed eucharystią. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne, zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej, która jest czynna przed i po każdym nabożeństwie.

6. Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.UWAGA

Polecamy sprawę budowy modlitwie oraz ofiarności (wsparcie finansowe). 

Parafia Wojskowa
ul. Piłsudskiego 43
72-604 Świnoujście
nr. rachunku: 77 1940 1076 3040 3118 0000 0000