DZIEWIETNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 sierpnia 2019

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 19.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w dni powszednie w godz. 18.30 – 19.00.

3. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według stałego porządku. W dni powszednie o godz. 19.00 a w niedzielę o 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne, zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

4. Zachęcamy do zakup dewocjonaliów i lektury Gościa Niedzielnego. Serdeczne „Bóg zapłać!” mówimy wszystkim wspierającym dzieło upiększenia naszej świątyni. Tradycyjnie po każdej mszy św. składając ofiary do koszyków służby liturgicznej można wesprzeć to dzieło.

5. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

6. W nadchodzącym tygodniu kończy w naszej parafii praktykę ks. pchor. st. mar. Łukasz Szumski, dziękujemy za służbę i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze kapelańskiej, którą rozpocznie od września.

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.

• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

• 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

Polecamy sprawę budowy modlitwie oraz ofiarności (wsparcie finansowe).

Parafia Wojskowa
ul. Piłsudskiego 43
72-604 Świnoujście
nr. rachunku: 77 1940 1076 3040 3118 0000 0000
Kreator stron www - przetestuj!