NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 w Kościele pw. Chrystusa Króla, po której wyruszy procesja. Nasz ołtarz będzie IV na okręcie MW.

3. Przez cały czerwiec zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwo czerwcowe na godz. 18.40. W środę natomiast wieczorną mszę św. zaczniemy Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

4. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji naszego szafarza i chorążego rez. Andrzeja, na co dzień służącego w naszej świątyni, który ciężko zachorował i czeka na operację. Prośmy MB o szczęśliwy przebieg operacji i szybki jego powrót do zdrowia!

5. W dzisiejszą niedzielę w naszej świątyni gościmy ks. Łukasza Szumskiego (byłego marynarza 8.FOW), który odbywa kurs oficerski w AWL we Wrocławiu. W miesiącu sierpniu będzie odbywał w naszym garnizonie praktyki szkoleniowe. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego i opieki MB, aby kurs oficerski zakończył z jak najlepszymi wynikami!

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa czerwcowego.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. W dalszym ciągu trwają prace przy obkładaniu ściany bocznej kamienie. Wszystkim, którzy wspomagają to dzieło swoimi ofiarami mówimy serdeczne „Bóg zapłać”

9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Polecamy sprawę budowy modlitwie oraz ofiarności (wsparcie finansowe).

Parafia Wojskowa
ul. Piłsudskiego 43
72-604 Świnoujście
nr. rachunku: 77 1940 1076 3040 3118 0000 0000
Kreator stron www - przetestuj!